> Swierk-jodla-czy-sosna-wybieramy-sztuczna-choinke

Świerk, jodła czy sosna? Wybieramy sztuczną choinkę

kobieta kupuje sztuczną choinkę w sklepie

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez okazałej, pięknie udekorowanej choinki. Kiedy już zostanie podjęta decyzja, że w tym roku w mieszkaniu pojawi się sztuczne drzewko zamiast żywego, wciąż jeszcze należy wybrać, jaki gatunek będzie ono reprezentować. Na rynku, dostępnych jest wiele bogatych, puszystych choinek, różniących się wielkością, materiałem oraz kształtem. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym modelom.

Świerk pospolity

Świerk pospolity to zaledwie jeden z wielu oferowanych gatunków świerków, ale prawdopodobnie najbardziej uniwersalny. Z powodzeniem ozdabia zarówno mieszkania, jak i przestrzenie biur. Klasyczny świerk jak żywy ma krótkie, ciemnozielone igły. Jego gałęzie mają średnią gęstość i zachęcają do ich „ubrania” w świąteczne dekoracje. Igły naturalnego świerka są niezwykle kłujące, na szczęście jednak sztuczne drzewko jest giętkie i przyjemne w dotyku.

Jodła kaukaska

Igły sztucznych jodeł są nieco dłuższe od igieł świerkowych i mają charakterystyczny spłaszczony kształt. Samo drzewko wydaje się smuklejsze i bardziej strzeliste, jest też wyjątkowo regularne. Mimo dość luźno rozmieszczonych gałęzi, choinka prezentuje się puszyście i wspaniale, choć nie potrzebuje dużej przestrzeni. Oprócz jodły kaukaskiej, na rynku można znaleźć również sztuczne drzewka odzwierciedlające jodłę pospolitą lub górską.

Sosna pospolita

Sosna jest zdecydowanie najłatwiej rozpoznawalnym drzewem iglastym ze względu na charakterystyczne, wydłużone igły. Jest gęsto ugałęziona, a gałęzie są szeroko rozpostarte i skierowane ku górze. Sztuczne sosny polecane są osobom, którym zależy na tradycyjnym wyglądzie bożonarodzeniowego drzewka. Choinka jest obfita, a pękata podstawa przechodzi w wydłużony czubek, który aż prosi się, by założyć na nim błyszczącą gwiazdę.

Przejdź do sklepu internetowego