> Jodla-swierk-czy-sosna-rodzaje-choinek-sztucznych

Jodła, świerk czy sosna? Rodzaje choinek sztucznych

Sztuczne choinki

Dawniej kupując sztuczną choinkę, zazwyczaj nabywaliśmy drzewko, które nie przypominało żadnego znanego nam gatunku iglaka. Wyglądało ono kompletnie nienaturalnie, zarówno pod względem koloru, rozkładu gałęzi, jak i ułożenia igieł. Obecnie jednak trend ten znacząco się zmienił. Osoby, które decydują się na sztuczne drzewko, oczekują, że będzie ono łudząco podobne do prawdziwego, a doświadczeni producenci wyszli tym oczekiwaniom naprzeciw. Nasi klienci mogą wybrać sztuczną choinkę w swoim ulubionym gatunku!

Klasyczne choinki

Wysokiej jakości sztuczną choinkę odróżnimy od naturalnej dopiero wtedy, gdy znajdziemy się bardzo blisko niej i zajrzymy między gałęzie. Gdy przyjrzymy się pniowi i gałęziom u nasady, okaże się, że nie są z drewna. Jednak stojąc o krok od ubranego drzewka, cały czas mamy wrażenie, że jest żywe. Sztuczne sosny i świerki produkowane są z zachowaniem ich charakterystycznego strzelistego kształtu. Niektóre rodzaje drzewek mogą mieć nawet na gałęziach szyszki, lub szron i wyglądają tak, jakby dopiero co zostały przyniesione z lasu. Co roku wiele osób decyduje się na drzewko imitujące jodłę, z typowymi dla niej rozłożystymi, lekko opadającymi gałęziami. Z kolei zwolennicy minimalizmu wybierają tuję, która wygląda prosto i elegancko.

Choinki sztuczne premium

Osoby, którym szczególnie zależy na naturalnym wyglądzie choinki, najczęściej decydują się na zakup choinki premium. Sztuczne choinki tej klasy są w zasadzie nie do odróżnienia od żywych drzewek. Mają naturalny pień, a gałązki wykonane są z tipsów PE, doskonale imitujących prawdziwe. Tu królują świerki (zarówno naturalne, jak i dzikie) oraz jodły tatrzańskie. Aby drzewko wzbudzało jeszcze większy podziw, zamiast klasycznego stojaka drzewko wstawione jest w stabilną donicę, owiniętą dodatkowo klimatycznym workiem jutowym. Tego typu choinki coraz częściej trafiają nie tylko do domów prywatnych, ale też do firm i na wystawy sklepów. Ich właścicielom zależy, aby choinka wyglądała pięknie i bogato i godnie reprezentowała markę.

Przejdź do sklepu internetowego