> Jak-dbac-o-sztuczne-choinki

Jak dbać o sztuczne choinki?

sztuczna choinka

Sztuczna choinka bez większych problemów może przetrwać w doskonałym stanie kilka, a nawet kilkanaście lat. Wiele zależy od jej jakości, sposobu wykonania oraz zastosowanych materiałów. Nowoczesne choinki sztuczne urzekają nie tylko pięknym wyglądem, ale także są wyjątkowo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Jeżeli właściwie o nie dbamy, możemy zyskać pewność, że tuż przed świętami nie zaskoczą nas niemiłe niespodzianki. Wyjaśniamy, jak prawidłowo dbać o sztuczne choinki i na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Sztuczna choinka – czy warto się na nią zdecydować?

Dom pachnący żywicą wielu osobom kojarzy się ze świętami, jednak warto pamiętać, że żywe choinki sprawiają sporo problemów. Żywe drzewko szybko gubi igły, a przystrojone jeszcze przed świętami, często traci atrakcyjny wygląd, zanim na dobre zaczniemy cieszyć się atmosferą Bożego Narodzenia oraz wkroczymy w Nowy Rok. Sztuczna choinka pozwala zyskać pewność, że najważniejsza dekoracja świąteczna będzie prawdziwą ozdobą i pozostanie z nami tak długo, jak sobie tego życzymy. Wysokiej jakości sztuczne choinki to nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale także ekologiczne rozwiązanie. Dostępne w naszej ofercie sztuczne choinki do złudzenia przypominają żywe drzewka, co sprawia, że pozwalają połączyć oczekiwania miłośników tradycji oraz nowoczesności.

ABC pielęgnacji sztucznych choinek

Sztuczne choinki nie są już „karykaturą” choinek naturalnych, co sprawia, że pięknie prezentują się nie tylko w domowym zaciszu, ale także m.in. w biurach, stając się stylową i elegancką ozdobą świąteczną. Aby sztuczne choinki przez wiele lat zachowały piękny wygląd, należy właściwie o nie dbać. Co to oznacza? Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o:

  • właściwym złożeniu sztucznej choinki,
  • właściwym przechowywaniu sztucznej choinki,
  • odświeżeniu jej wyglądu przed ponownym przystrojeniem dekoracjami oraz przed złożeniem,
  • unikaniu czynników, które mogą uszkodzić elementy sztucznej choinki.

O sztuczną choinkę powinniśmy dbać od momentu jej zakupu. Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, jest prawidłowe złożenie choinki oraz rozprostowanie jej gałązek. Należy robić to delikatnie, aby uniknąć mechanicznych uszkodzeń bożonarodzeniowej dekoracji. Rozłożenie sztucznej choinki nie sprawia problemu, jednak powinniśmy wiedzieć, że po świętach będziemy musieli zadbać o właściwe zabezpieczenie i przechowywanie drzewka.

Powinniśmy przede wszystkim wybrać suche i przewiewne miejsce do przechowywania sztucznej choinki. Sztuczne drzewko nie powinno być narażone na działanie promieniowania UV, wilgoci i duże wahania temperatury. Przed złożeniem oraz ponownym rozłożeniem sztucznej choinki powinniśmy oczyścić ją z kurzu i innych zanieczyszczeń np. spłukując je letnią wodą. Następnie choinkę trzeba dokładnie wysuszyć, nadać jej odpowiedni kształt przed udekorowaniem, a następnie złożyć i zabezpieczyć przed zabrudzeniem np. folią stretch lub foliowym workiem. Można także przechowywać sztuczną choinkę w kartonie, w który była opakowana, kiedy ją kupiliśmy. Sztuczną choinkę możemy przed złożeniem i ponownym rozłożeniem także delikatnie odkurzyć lub przetrzeć jej gałązki miękką, wilgotną ściereczką. Ważne: po oczyszczeniu choinki z użyciem wody, musi ona dokładnie wyschnąć.

Przejdź do sklepu internetowego