> Do-jakich-wnetrz-pasuja-choinki-na-pniu

Do jakich wnętrz pasują choinki na pniu?

choinka ze świątecznymi ozdobami

Święta Bożego Narodzenia są dla wielu ludzi najpiękniejszym okresem w ciągu roku. Czas ten wiąże się m.in. ze wzmożoną troską o to, by zapewnić odpowiedni wystrój wnętrza domu. Pozwoli on utrzymać świąteczną atmosferę oraz podtrzymać ducha świąt jak najdłużej. Jednym z obowiązkowych elementów dekoracji jest choinka. W każdym domu, w którym obchodzone są Święta Bożego Narodzenia, nie może zabraknąć tego drzewka. Ważne jest jednak, żeby odpowiednio dobrać drzewko choinkowe do wnętrza, tak aby wszystko tworzyło elegancką i stylową aranżację.

Choinki na pniu – czemu zawdzięczają swoją popularność?

Choinki na pniu są niezwykle popularne ze względu na swoją budowę i wygląd. Jest to rozwiązanie, które odbiega nieco od standardowych choinek. Drzewka na pniu to ciekawy i designerski sposób na nadanie wnętrzom unikalnego charakteru. Ich konstrukcja odzwierciedla sposób, w jaki większości choinek wzrasta w swoim naturalnym środowisku. Z tego względu na to, choinki na pniu świetnie będą pasować do większości wnętrz. Drzewka tego typu będą bardzo dobrze wyglądały zarówno w mieszkaniu o nowoczesnym designie, jak i w tym klasycznym. W zależności od indywidualnych upodobań, do wyboru mają Państwo różne typy choinek, odzwierciedlające poszczególne gatunki drzew:

  • świerk,
  • sosna,
  • jodła.

W nowoczesnym wnętrzu bardzo dobrze sprawdzi się sosna z oszronionymi igłami, natomiast we wnętrzu klasycznym idealnym wyborem wydaje się sosna z szyszkami.

Ważne jest, aby dobrać rodzaj drzewka do oświetlenia panującego w danym pomieszczeniu. Do miejsc słabo oświetlonych lepiej wybrać świerk, który jest jasny. Warto jednakże pamiętać o tym, że choinki zdecydowanie najlepiej wyglądają w miejscach doświetlonych ciepłym światlem, gdyż zimne o dużym natężeniu może podkreślać ewentualne niedoskonałości drzewka.

Przewaga sztucznej choinki na pniu od żywej

Zakup sztucznej choinki na pniu wiąże się z wieloma plusami. Przede wszystkim są one mniej problematyczne. Z żywego drzewka po pewnym czasie zaczną spadać igły, które trzeba regularnie sprzątać. Sztuczne drzewka są bezpieczne dla alergików, ponieważ nie wydzielają silnie uchylających aromatów. Kupując sztuczne drzewko, dbają Państwo o środowisko. Żywe drzewka w 90% nie przeżywają długiego pobytu w wysokich temperaturach, jakie panują w domu. Najczęściej drzewka te ścinane są jedynie po to, żeby umrzeć w domach. Ostatnią zaletą jest wysoka opłacalność. Sztuczne choinki są bardzo solidne i wytrzymują wiele lat. Kupowanie co roku nowego żywego drzewka jest zdecydowanie droższym rozwiązaniem.

Przejdź do sklepu internetowego