> Bombki-recznie-zdobione-szklane-czy-zwykle-jakie-dekoracje-swiateczne-wybrac

Bombki ręcznie zdobione, szklane czy zwykłe? Jakie dekoracje świąteczne wybrać?

Bombki - obraz

Pięknie przybrana choinka to obowiązkowy element każdego domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Kolorowe bombki, ozdoby, lampki wprowadzają wszystkich domowników w niepowtarzalny klimat magii i świątecznego nastroju. Z roku na rok zmienia się moda na choinkowe przybranie, a niemal w każdym sklepie znajdziemy przeróżne ozdoby na świąteczne drzewko. Najważniejszym elementem dekoracyjnym choinek są oczywiście bombki, które występują w wielorakich kształtach, kolorach oraz są wykonane z różnych materiałów. Na jakie dekoracje świąteczne warto się zdecydować?

Bombki ręcznie zdobione

Jeżeli jesteś fanem oryginalnych zdobień, powinieneś wybrać bombki ręcznie zdobione. Każda z nich jest jak małe, niepowtarzalne dzieło sztuki. Swoją wyjątkowość zawdzięczają przede wszystkim materiałowi, z którego są wykonane. W sklepach oraz na świątecznych targach znajdziemy wiele bombek koronkowych, papierowych, słomianych, styropianowych ze zdobieniami z koralików lub atłasowych wstążek, a również z suszonych owoców czy szyszek. Niektóre z nich wykonane są skomplikowanymi i czasochłonnymi technikami, jednak większość dekoracji świątecznych możemy wykonać sami wspólnie z dziećmi i przyjaciółmi. Ręcznie zdobione bombki z pewnością nadadzą świątecznemu drzewku wyjątkowości i nietuzinkowego wyglądu.

Bombki szklane

Szklane bombki to częsty wybór miłośników klasycznego stylu oraz osób przywiązanych do tradycji. Sięgając pamięcią wstecz do czasów dzieciństwa nie pamiętamy w zasadzie innych ozdób, niż szklane. Mogą mieć one różne formy, kształty, kolory, wielkości oraz pięknie mienią się w blasku lampek choinkowych. Ich minusem jest jednak kruchość i łatwość rozbicia, dlatego nie są zbyt dobrym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi lub zwierzakami domowymi. Bombki szklane są często droższe niż plastikowe czy ręcznie zdobione, ale stanowią inwestycję na lata i jeśli tylko dobrze je przechowujemy, to mogą służyć nawet kilku pokoleniom.

Bombki plastikowe

Najpopularniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, w szczególności dla domów z małymi dziećmi lub czworonogami, będą zdecydowanie bombki plastikowe. Są one również znacznie tańsze niż ich szklane lub ręcznie zdobione odpowiedniki. Zazwyczaj plastikowa powierzchnia bombek jest bardziej matowa, dlatego nie mienią się w blasku lampek tak bardzo jak bombki szklane, jednak są zdecydowanie trwalsze, lżejsze i nie można ich potłuc, przez co mogą stanowić piękne ozdoby świąteczne przez wiele lat.

Przejdź do sklepu internetowego