> 5-powodow-dla-ktorych-warto-wybrac-sztuczna-choinke

5 powodów, dla których warto wybrać sztuczną choinkę

ozdoby choinkowe

Obecnie choinki sztuczne od dobrych producentów do złudzenia przypominają żywe drzewka. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób nie ma oporów, by żywe, kłopotliwe drzewko zastąpić jego trwałym odpowiednikiem. Dlaczego warto zdecydować się na choinkę sztuczną?

Realne oszczędności

Może się wydawać, że wysokiej jakości sztuczne choinki, które perfekcyjnie imitują prawdziwy świerk czy jodłę, są stosunkowo drogie. Pamiętajmy jednak, że sztuczna choinka posłuży nam przez wiele, wiele lat. Gdy policzymy, ile kosztuje nas coroczny zakup żywego drzewka (a ich ceny co roku rosną!), okazuje się, że nawet spora sztuczna choinka jest przy tym niewielkim wydatkiem.

Świąteczne lenistwo

Żywe drzewko narzuca nam pewne obowiązki w czasie, w którym staramy się leniuchować, ile tylko się da. Żywą choinkę musimy podlewać, a po kilku dniach i tak zaczynają opadać z niej igły. Im dłużej choinka stoi w domu, tym częściej wokół niej zamiatamy i odkurzamy. Sztuczna choinka wymaga tylko przetarcia z kurzu, jeśli jej odpowiednio nie zabezpieczyliśmy na czas przechowywania w piwnicy czy garażu, poza tym po złożeniu jest właściwie bezobsługowa.

Nie kupujemy przysłowiowego kota w worku

Zakup żywego drzewka zawsze wiąże się z ryzykiem. Drzewka są owinięte siatkami i widzimy, co kupiliśmy dopiero wtedy, gdy rozpakujemy choinkę w domu. Czasami okazuje się, że jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. Gdy kupujemy choinkę sztuczną, dokładnie wiemy, jak drzewko będzie prezentować się w naszym salonie. Na pewno nie sprawimy sobie i rodzinie niemiłej niespodzianki.

Brak problemów z transportem

Sztuczną choinkę do domu przynosimy raz. Możemy ją nawet kupić online! Potem, co sezon, wyciągamy z piwnicy czy schowka, by po kilkunastu dniach znów ją tam odłożyć. Po żywą choinkę musimy pofatygować się osobiście, by spróbować ocenić jej walory. Ciężkie drzewko nie tylko trzeba przynieść do domu, ale również z niego wynieść w nowym roku. Zazwyczaj z choinki sypią się resztki igieł, wypada więc, żebyśmy potem posprzątali klatkę schodową lub windę.

Sztuczną choinkę możemy postawić w dowolnym miejscu

Ustawiając sztuczną choinkę w domu, nie musimy uważać, by nie stała ona zbyt blisko kaloryfera lub zimnej szyby balkonowej. Sztuczne drzewko może stanąć nawet na tarasie – niestraszne są mu skrajne temperatury. Prawdziwe drzewko, przechowywane w nieodpowiednich warunkach zaczyna bardzo szybko obumierać i wyglądać nieestetycznie.

 

Przejdź do sklepu internetowego