> Wybor-sztucznej-choinki-w-donicy-czy-bez

Wybór sztucznej choinki – w donicy czy bez?

Choinka w donicy

Osoby, które decydują się na zakup sztucznej choinki, często stają przed dylematem, czy wybrać drzewko do stojaka, czy może lepiej w eleganckiej donicy. Coraz więcej osób decyduje się jednak na to drugie rozwiązanie. Dlaczego? Sprawdźmy!

Choinki i stojaki

Zazwyczaj dużym problemem okazuje się kompatybilność choinki do stojaka, jaki posiadamy. Drzewko może mieć za gruby, za cienki, czy za krótki pień, by stojak je solidnie uchwycił. Po wstawieniu choinki okazuje się, że cała konstrukcja jest dość chwiejna, co z wiadomych względów jest niedopuszczalne w domach z małymi dziećmi, lub na wystawach w supermarketach. Nawet jeśli technicznie wszystko się uda dopasować, pozostają walory estetyczne. Zwykły stojak pod choinką zazwyczaj wygląda po prostu skromnie i ubogo. Aby całość prezentowała się lepiej, stojak trzeba ukryć pod ozdobną tkaniną, dodatkowymi dekoracjami (np. sztucznymi prezentami), bądź w inny sposób. To oczywiście wiąże się z dodatkowym stresem i niepotrzebną stratą czasu. Dlatego właśnie sztuczne choinki umieszczone w dekoracyjnej donicy lub wiadrze zyskują sobie coraz więcej  fanów.

Elegancko i stabilnie

Dobrze obciążona donica sprawia, że choinka  jest wyjątkowo stabilna. Bez obaw możemy ją przesuwać po podłodze, gdy zajdzie taka potrzeba. Możemy też być pewni, że mało co jest w stanie przewrócić nasze drzewko – potrzeba do tego sporo siły. Ozdobne donice są przede wszystkim bardzo dekoracyjne, nie wymagają maskowania ani ukrywania. W naszej firmie donice oferowanych choinek ubieramy dodatkowo np. w klimatyczne sakwy jutowe w świątecznych kolorach, dzięki którym wyglądają one równie uroczo, jak ubrane drzewko. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by donicę udekorować według własnego pomysłu, lub też wstawić drzewko w jeszcze większy pojemnik, którego wygląd będzie nam się podobał bardziej. O ile będzie on miał płaskie, równe dno, nie wpłynie on negatywnie na stabilność drzewka. Warto wspomnieć też o tym, że choinki w donicach stały się w ostatnich latach bardzo modne i zdecydowanie wiodą prym w świątecznych aranżacjach wnętrz zarówno mieszkań, domów, jak i sklepów oraz punktów usługowych. Jeśli więc planujesz zakup sztucznego drzewka w nadchodzącym sezonie, weź to pod uwagę.

Przejdź do sklepu internetowego