> Metody-produkcji-choinek-sztucznych

Metody produkcji choinek sztucznych

sztuczne choinki

Polacy coraz częściej decydują się na zakup sztucznej choinki na święta, zamiast żywej. Nic w tym dziwnego: sztuczne drzewko nie gubi igieł i nie wymaga codziennego sprzątania wokół niego. Służy właścicielom przez długie lata, a ci, którym bliska jest ekologia, nie mają a sumieniu wycinki drzewka, które po niecałym miesiącu w domu ląduje w altanie na odpady. Kupując sztuczną choinkę, wiemy też, jak będzie prezentowało się drzewko. Wybór naturalnego drzewka przy ulicznym stoisku to zawsze zakup przysłowiowego kota w worku. Sztuczne drzewka mają jeszcze wiele innych zalet. Wiele osób ciekawych jest tego, w jaki sposób się je produkuje. Sprawdźmy!

Krok po kroku

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że „zagłębiem choinkowym” są w Polsce okolice Myszkowa, leżącego w województwie śląskim. Choinki produkuje się z wysokojakościowej folii, sprowadzanej z Tajlandii w pięćdziesięciokilowych rolkach. Proces produkcyjny rozpoczyna się od pocięcia dużej rolki na mniejsze, a następnie przycięcie mniejszych rolek na drobne igły. Pocięta folia jest następnie nawijana na drut – w ten sposób powstają pojedyncze gałązki. Pojedyncze gałązki, przy pomocy specjalnej maszyny skręca się w większe gałęzie, a te w tzw. korony, czyli „piętra” choinki.

Choinka dla każdego

Osoby, którym sztuczne choinki kojarzą się z niezbyt dopracowanymi produktami sprzed dekad, są mile zaskoczone, gdy zaczynają przeglądać współczesną ofertę producentów. Drzewka do złudzenia przypominają te prawdziwe, a najnowszym trendem są choinki „na pniu”, które klienci muszą wręcz dotknąć, by uwierzyć, że to dzieło ludzkich rąk, a nie Matki Natury. Choinki produkowane są w różnych kolorach i kształtach gałęzi i igieł, doskonale imitują więc popularne polskie gatunki drzew: sosnę, świerk czy jodłę. Na gałęziach może pojawić się „szron”, a nawet szyszki. Producenci oferują swoje choinki w kilku różnych wysokościach, tak, aby cos dla siebie mógł znaleźć zarówno właściciel ogromnego domu, jak i lokator niewielkiej kawalerki. W naszej firmie ogromną popularnością cieszy się hit ostatnich lat – choinki ścienne. Świetnie sprawdzają się w recepcjach, biurach, ale i domach prywatnych.

Przejdź do sklepu internetowego