> > Zalety-sztucznych-choinek

Zalety sztucznych choinekVirpol

sztuczna choinka

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych świąt. Z niecierpliwością oczekują ich nie tylko dzieci, lecz również dorośli, którzy doceniają tradycyjne dania, czas spędzony na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi oraz piękne dekoracje, które przyozdabiają nasze domy. Jedną z najważniejszych bożonarodzeniowych tradycji jest ubieranie choinki. Wiele osób każdego roku boryka się z dylematem: wybrać sztuczną czy może żywą choinkę.

Tradycjonaliści zapewne stwierdzą, że nie ma prawdziwych świąt bez naturalnej, żywej choinki. Jednak bez wątpienia sztuczne drzewko również ma wiele zalet. Warto je poznać przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Dlaczego warto wybrać sztuczną choinkę?

Sztuczne choinki to przede wszystkim wiele dekoracyjnych możliwości. Obecnie oferta różnorodnych modeli choinek jest tak bogata, że każdy — zarówno zagorzali tradycjonaliści, jak i poszukiwacze ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, znajdą coś idealnego dla siebie. Typowe choinki mogą do złudzenia przypominać naturalne drzewka, np. świerki lub jodły. Coraz popularniejsze są jednak również choinki w niecodziennych kolorach, np. białym lub srebrnym, kształtach, a nawet wykonane z niekonwencjonalnych materiałów.

Główną zaletą sztucznych choinek jest ich trwałość. Nie musimy się martwić, że drzewko po kilku tygodniach uschnie i będziemy musieli cały czas sprzątać igły opadające na podłogę. Jeśli więc nie zamierzamy spędzić całego okresu świątecznego z odkurzaczem w ręku, sztuczne drzewko to doskonałe rozwiązanie. Dodatkowo warto pamiętać, że jest to znacznie korzystniejsza finansowo opcja. Sztuczną choinkę kupujemy raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. W ten sposób z całą pewnością zaoszczędzimy na świątecznych wydatkach.

Jedną z wad sztucznych choinek jest fakt, iż nie wydzielają charakterystycznego, żywicznego zapachu, który roznosi się po całym mieszkaniu. Ten problem można jednak rozwiązać, rozpylając świece o leśnym aromacie.