> > Urok-recznie-robionych-ozdob-choinkowych

Urok ręcznie robionych ozdób choinkowychVirpol

ozdoby świąteczne

Ręcznie robione ozdoby choinkowe cechują się niewątpliwym urokiem i najczęściej są bardzo oryginalne. Ale ich najważniejszą wartością jest zaangażowanie i czas, które zostały włożone w ich wykonanie.

Dobór odpowiednich ozdób świątecznych w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji. Jedni nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia bez ozdób i świątecznych stroików, inni bardziej preferują nowoczesne, skromne dekoracje. Ręcznie robione ozdoby choinkowe najbardziej przypadną do gustu tradycjonalistom, jednak i miłośnicy innowacyjnych rozwiązań znajdą wśród nich coś dla siebie.

Najpopularniejsze ręcznie robione ozdoby choinkowe

  • Ręcznie robione ozdoby choinkowe ze słomy są bardzo lekkie i wdzięczne. Kiedyś były powszechnie wykonywane w większości wiejskich domów, ponieważ szklane bombki były zbyt kosztowną i nietrwałą dekoracją. Współcześnie jest to ozdoba idealna dla wszystkich miłośników stylu ludowego i folk. Ozdoby ze słomy są misternie składane, plecione i wiązane sznurkiem. Najpopularniejsze są słomiane gwiazdki, aniołki i bombki. Techniki plecenia i tworzenia słomianych dekoracji zwykle powiązane są z określonym regionem w Polsce.
  • Ozdoby choinkowe z papieru kojarzą nam się z dekoracjami wykonywanymi w dzieciństwie. Starannie wykonany papierowy łańcuch może stanowić równie estetyczną dekorację co zakupiona w sklepie gotowa dekoracja.
  • Ozdoby świąteczne z krepiny największą popularnością cieszyły się w okresie międzywojennym. Niezwykle urokliwie prezentują się wykonane z krepiny aniołki i dodatkowo przyozdobione brokatem ze szklanego pyłku.
  • Jadalne dekoracje. Nie masz gdzie przechowywać ozdób świątecznych po rozebraniu choinki? Wybierz dekoracje, które można zjeść! Pierniczki, cukierki, a nawet jabłka — w przeszłości każde drzewko świąteczne było nimi przyozdobione. Dziś w niektórych domach wiesza się kolorowe cukierki, ale największą popularnością cieszą się świąteczne pierniczki, które są trwałe, estetycznie się prezentują, a co najważniejsze — doskonale smakują nawet po świętach!