> > Rodzaje-bombek-choinkowych

Rodzaje bombek choinkowychVirpol

bombki choinkowe

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy radośnie ruszamy do sklepów w poszukiwaniu pięknych ozdób choinkowych. Wśród wielu różnorodnych dekoracji choinkowych, najważniejsze są oczywiście bombki. Chyba nikt nie wyobraża sobie bez nich świąt bożonarodzeniowych.

Rodzaje bombek na choinkę

  • Ekskluzywne bombki szklane. Cechują się tradycyjnym, pięknym urokiem. Połyskują, odbijają światło i doskonale nadają się do różnorodnych dekoracji świątecznych, w tym choinki czy stroików. Niestety są delikatne i bardzo łatwo je zniszczyć. Są też nieco droższe od plastikowych odpowiedników, ale bez wątpienia mają swój niezaprzeczalny urok. Tradycyjnie wykonuje się bombki szklane w temperaturze ok. 800 stopni. Najczęściej występują w kolorze srebrnym, czerwonym lub złotym, jednak znajdziemy również bardzo wiele innych odcieni, a nawet ciekawych malunków umieszczanych na bombkach szklanych.
  • Bombki plastikowe. Są znacznie tańsze od szklanych bombek, co jest ich podstawową zaletą. Warto docenić również fakt, iż znacznie trudniej ulegają ewentualnym zniszczeniom. Bombki z plastiku utrzymają się w dobrym stanie nawet przez kilka sezonów. Tradycjonaliści z pewnością będą twierdzić, że to tylko pewna imitacja świątecznych dekoracji, ponieważ nie mają w sobie tej magii i blasku co szklane. Warto jednak pamiętać, że ładnie wykonane plastikowe bombki mogą również bardzo pięknie i trwale przyozdobić naszą choinkę.
  • Bombki ręcznie robione. Oryginalne ręcznie robione ozdoby świąteczne mają niewątpliwie największą wartość. Mogą być wykonane z różnych materiałów, np. papieru, oraz według wielu technik, znanych tylko nielicznym. To alternatywa dla typowych bombek oraz sposób na przygotowanie ozdób świątecznych w niecodziennym stylu, który zaskoczy wszystkich domowników. Sklepy z ręcznie robionymi produktami mają do zaoferowania wiele niesamowitych bombek świątecznych, ale można je również wykonać samodzielnie w domu wraz z dziećmi lub przyjaciółmi.