> > Jak-przechowywac-ozdoby-choinkowe

Jak przechowywać ozdoby choinkowe?Virpol

przechowywanie bombek

Pięknie ozdobiona choinka zachwyca naszych gości i tworzy specyficzny, przytulny nastrój przez całe święta. Ale gdy okres świąteczny dobiega końca, zwykle pojawia się dylemat: gdzie i w jaki sposób przechowywać ozdoby choinkowe, by przetrwały do następnego roku.

Gdzie i w jaki sposób przechowywać ozdoby świąteczne?

Najbardziej problematyczne w przechowywaniu są bombki szklane. Trzeba się z nimi obchodzić niezwykle ostrożnie, by ich nie zniszczyć. Najlepiej jest przechowywać bombki w opakowaniach, w których zostały kupione. Jeśli ich nie posiadasz, wystarczy przygotować np. ręczniki papierowe, którymi należy dokładnie zabezpieczyć każdą bombkę, a następnie włożyć je w pudełka np. po butach. Doskonale nadają się do tego również wytłoczki po jajkach. Są sztywne, więc szkło się nie uszkodzi. Sprawdzą się również kubeczki jednorazowe i miękkie serwetki. Każdą bombkę należy owinąć w papier, a następnie włożyć do kubeczka. Bombki o nietypowych kształtach można umieścić w płaskich jednorazowych pojemnikach np. po ciastkach. Wcześniej należy je oczywiście dokładnie owinąć chusteczką lub papierem.

Gdy już odpowiednio zapakujesz bobki, należy delikatnie zdjąć łańcuchu i lampki. Przed włożeniem do pudełek, należy je oczyścić z igieł i rozprostować. Aby łańcuchy się nie poplątały, wystarczy nawinąć je na sztywny karton. Jeśli posiadasz dużą garderobę lub sporo miejsca w szafie, do przechowywania łańcuchów możesz użyć wieszaków.

Do pudełek nie powinniśmy wkładać zbyt wielu ozdób jednocześnie, ponieważ mogą się wówczas zniszczyć. Luki należy wypełnić miękkim papierem lub watą, która będzie stanowić doskonałe zabezpieczenie dla ozdób. Kartonowe pudełka warto opisać, aby dokładnie wiedzieć, gdzie znajdują się konkretne dekoracje. Pamiętajmy, by na pudełku z bombkami nie kłaść ciężkich przedmiotów.